Soczi 2014: dwa medale Polaków na torze Adler Arena [15. DZIEŃ IGRZYSK]

Artur Jaryczewski 22.02.2014
Polskie panczenistki (od lewej): Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska, cieszą się ze zwycięstwa po półfinałowym wyścigu drużynowym, foto: PAP/Grzegorz Momot

Drużyny łyżwiarek i łyżwiarzy szybkich do sześciu powiększyły polski dorobek medalowy na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Kobiety wywalczyły srebrny medal, a panowie - brązowy. Biegu narciarskiego na 30 km nie ukończyła Justyna Kowalczyk.

12:55 - Biegi narciarskie: mieszkańcy Kasiny Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk, gorąco ją dopingowali

Mieszkańcy
Mieszkańcy Kasiny Wielkiej fot. Jacek Bednaryczk/PAP

12:50 - Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk mówi, dlaczego nie była w stanie kontynuować biegu na 30 km

źródło: TVN24/x-news

12:45 - Snowboard: Vic Wild został złotym medalistą olimpijskim w snowboardowym slalomie równoległym. Amerykanin reprezentujący Rosję, pokonał w finale Słoweńca - Zana Kosira. Brązowy medal wywalczył Austriak Benjamin Karl.

Vic
Vic Wild fot. EPA/JENS BUETTNER

12:28 - Snowboard: Medalistki snowboardowego slalomu równoległego: złoty - Julia Dujmovits (Austria), srebrny - Anke Karstens (Niemcy), brązowy - Amelie Kober (Niemcy)

12:15 - Biegi narciarskie: Norweska biegaczka narciarska Marit Bjoergen dzięki zwycięstwu w sobotnim biegu na 30 km w Soczi awansowała na trzecią pozycję w klasyfikacji multimedalistów zimowych igrzysk olimpijskich. Jej dorobek to sześć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy. Zestawienie, w którym uwzględniono zdobywców co najmniej czterech złotych medali, otwiera Ole Einar Bjoerndalen. Norweski biathlonista wywalczył 13 medali, w tym osiem z najcenniejszego kruszcu. Jego dorobek uzupełniają cztery srebrne i brązowy.

12:00 - Biegi narciarskie: miejsca kolejnych Polek: Paulina Maciuszek 41., a Kornelia Kubińska 43.

11:50 - Biegi narciarskie: najlepsza z Polek - Sylwia Jaśkowiec - zakończyła zawody na 33. pozycji

11:40 - Biegi narciarskie: bieg wygrywa Marit Bjoergen, druga jest Therese Johaug , trzecia Kristin Steira

11:34 - Biegi narciarskie: najlepsza z Polek, Sylwia Jaśkowiec, po 25. kilometrze jest na 34. miejscu

11:30 - Biegi narciarskie: dziennikarze z Soczi donoszą, że Justyna Kowalczyk po zejściu z trasy poważnie kuleje